Peyzaj Mimarlığı

Peyzaj mimarlığı nedir sorusunun cevabını birçok insan merak ediyor. Peyzaj mimarlığı üniversitelerin bölümlerinde okutulan ve son derece gözde mesleklerden biridir. Doğal ve fiziksel çevreyi insanların yararına olacak şekilde onların mutluluklarını arttıracak ve daha rahat uyum içerisinde yaşamalarını sağlayacak insanların yaptığı iştir. Kısaca insanların yaşadıkları çevreyi en iyi şekilde tasarlayan kişilerdir peyzaj mimarları. Genelde belediyelerin park ve bahçeler bölümünde çalışan peyzaj mimarlığı mezunları kendilerine ait işyeri ya da seralar açabilirler. Şehir içindeki parkları, yol kenarlarını yeniden tasarlayarak insanların yaşam alanlarını güzelleştirerek hizmet sektöründe büyük emekleri olan kişilerdir.

Peyzaj Mimarları Nerede Eğitim Alırlar?

Üniversitelerin ilgili mimarlık fakültelerinin bir bölümü olarak eğitim vermektedir. Peyzaj mimarlığı nedir denildiğinde ilk akla gelen muhteşem ve cenneti andıran parkları ve bahçeleri tasarlayan hayal güçleri son derece gelişmiş insanlar akla gelmektedir. Bu bölümde okuyup iş bulabilmek için klasik düşünce sisteminin tamamen dışına çıkarak yenilikçi bir tarz belirlemeniz gerekmektedir. Bu bölümün öğrencileri aldıkları birçok ders ile üniversitelerinden tam donanımlı bir şekilde mezun olmaktadırlar. Birçok alanda eğitim alan öğrenciler tasarım yapma, yeni fikirler üretme ve problem çözme becerilerinin arttırılması ile ilgili eğitimler de almaktadırlar.

Peyzaj Mimarlığı nedirPeyzaj Mimarlığı Bölümünün Amacı

Bu bölümün amacı çevreyi güzelleştirerek insanlara daha güzel ve ferah yaşam alanları sunmaktır. Gelişen şehir hayatı ve binaların çoğalması ile çocuklar için daralan oyun alanları nedeniyle şehir hayatı nefes alınamaz bir hale geldiği için bu bölüme son derece ihtiyaç duyulmaktadır. Büyük şehirlerin ortasında son derece doğal park alanları yaratarak çocukların oyun alanlarını çoğaltan ve şehri güzelleştiren tasarımlar sunarak şehir hayatını biraz daha hafifletmeye çalışmak gibi çok güzel amaçları bulunmaktadır.

Üniversitede Hangi Dersleri Veriyorlar?

Bölümde fizik, kimya, botanik, zooloji, meteoroloji, peyzaj mimarisi temel ilkeleri, perspektif model çizme tekniği, süs bitkileri üretim tekniği gibi derslerin yanında şehir ve bölge planlaması tekniği gibi derslerde verilmektedir. Eğitim son derece kapsamlı olup mezunlarını meslek hayatına en iyi hazırlamak adına bilmeleri gereken her şey eksik olarak verilmektedir.

Nerelerde Çalışırlar?

WE PROVIDE FAST AND AFFORDABLE SERVICE FOR YOUR PROJECTS!